Temelinde insan sevgisi olan ve görevini ağır sorumluluk ve özveri ile yapan tüm hemşirelerimize şükranlarımızı sunarız.
Sabır, hoşgörü ve sevgiyle gece gündüz çalışan tüm hemşirelerimizin hemşirelik haftasını kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz.
OHSAD Yönetim Kurulu


Hemşirelik Haftası hakkında
Tarihi çok eskilere dayanan hemşirelik mesleğinde, modern hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs dünyada hemşirelik haftasının başlangıcı olarak kabul edilmektedir.
Bu nedenle, modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in doğum gününü kutlamak ve temel konularda hemşireleri eğitmek amacıyla dünyada ve ülkemizde 12 Mayıs Hemşirelik Günü, o gün ile başlayan hafta da Hemşirelik Haftası olarak kutlanmaktadır.
Felsefesi insan sevgisi, yardım ve bakıma dayanan hemşirelik mesleğinin temel odağı her zaman insan olmuştur. Sağlık hizmetlerinin sürekli ve kaliteli olarak sunulabilmesinin, ancak hekim, hemşire, ebe ve diğer sağlık çalışanlarından oluşan bir ekip ile mümkündür. Hemşirelik, bu ekip hizmetinin olmazsa olmaz ve en temel unsurlarındandır.